Przedszkole Śmieszkowo

Zespół Przedszkoli Leśna Kraina

Nauka zdalna

Drodzy Rodzice !

Kochane przedszkolaki !

            W związku z zaistniała sytuacją związaną z epidemią koronawirusa zgodnie z zapisami Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 roku nauka będzie się odbywać zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Już w ubiegłym tygodniu moi nauczyciele rozumiejąc powagę sytuacji rozpoczęli przygotowania do kształcenia zdalnego w zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Nauczyciele biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i możliwości Rodziców, a przede wszystkim dobro naszych dzieci będą się starali realizować proces dydaktyczny z wykorzystaniem różnych narzędzi do zdalnej komunikacji. Nauczyciele będą utrzymywać kontakt korzystając z telefonu, poczty elektronicznej, komunikatorów, strony internetowej wspierając Was w edukacji w domu.

To trudny czas dla wszystkich, przede wszystkim dla dzieci, rodziców, w którym trzeba się odnaleźć. To czas kiedy trzeba wyjaśnić dzieciom dlaczego nie mogą iść do ,,swego” przedszkola, dlaczego nie mogą bawić się ze swoimi koleżankami i kolegami ulubionymi zabawkami przedszkolnymi. Niech ten czas spędzony w domu będzie okazją do kształtowania wielu niezbędnych nawyków, umiejętności i zabawy. Największym wrogiem dziecka jest nuda, a więc my nauczyciele będziemy radzić jak się nie nudzić, jak spędzać ten czas w domu.

Raz w tygodniu w każdy poniedziałek na stronie internetowej przedszkola w zakładce zadania do samodzielnego wykonania i w komunikatorach będą nauczyciele prezentowali zadania, treści programowe, określali cele do realizacji na cały tydzień. Będą propozycje wykonania prac plastycznych, technicznych wraz z opisem, propozycje zabaw, eksperymentów stosownie do realizowanego programu z uwzględnieniem wieku dzieci i stopniem trudności . Oprócz tego będą linki do słuchowisk, piosenek i filmów edukacyjnych. W komunikatorach nauczyciele będą prezentować codziennie propozycje zabaw on-line, wartościowych programów, ćwiczeń , zabaw logopedycznych, także języka angielskiego . Postaramy się by w ten trudny czas wspierać Was, Kochani Rodzice! Wykorzystajcie ten czas na rozmowy, zabawy, gry i czytanie . Prezentowane przez nauczycieli propozycje będzie można drukować, przerysowywać, korzystać z gotowych kart pracy, wybierać wszystko w granicach Waszych możliwości i realiów.

Prosimy Was byście wspierali dzieci, motywowali je, zachęcali do samodzielności .Pomóżcie dzieciom w kompletowaniu prac w teczkach, zeszytach, blokach rysunkowych, twórzcie galerie prac w pokoju Waszego dziecka . Miło nam będzie zobaczyć po powrocie do przedszkola co zrobiliście wspólnie. Może podzielicie się z nami relacją fotograficzną?

Wychowawcy grup będą się kontaktować z Państwem i służyć pomocą w rozwiązywaniu problemów.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie . Życzę zdrowia i mam nadzieję szybko do zobaczenia!

Rodzice przekażcie wszystkim dzieciom, że bardzo tęsknimy za nimi i przesyłamy buziaki.

                                                                        Dyrektor przedszkola mgr Marlena Mądrzak

                                                                     i nauczyciele przedszkola

Królik Pampiś

Akcje i projekty, w których bierzemy udział:

3.jpg2.jpg1.jpg5.jpg4.jpg