Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza ważna uroczystość przedszkolna dla dzieci z grupy Jeżyków. Jednak w tym roku odbyła się ona trochę inaczej bo, bez obecności Rodziców, ale w tym ważnym dniu towarzyszyły dzieciom ich starsi koledzy z grupy Niedźwiadków. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią Dyrektor. Następnie z wielkim zaangażowaniem ,maluszki przedstawiły program artystyczny, do którego przygotowywały się od początku roku. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Najpierw dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, Pani Dyrektor dotykając ramienia ogromną kredką każdego przedszkolaka dokonała aktu pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki za które serdecznie dziękujemy sponsorowi: Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj – Zamek. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na przygotowany poczęstunek, gdzie został pokrojony przepyszny tort w kształcie Jeża, upieczony przez Panią Kucharkę Monikę, której jeszcze raz bardzo dziękujemy. Tort wszystkim bardzo smakował!!! Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny , ale jak ważny dla maluszków dzień w przedszkolu.