Przedszkole Romanowo Dolne

Leśna Kraina

Święto Pluszowego Misia

25.listopada jest wyjątkowym dniem dla każdego przedszkolaka. Dzieci z niecierpliwością czekają na dzień, gdy ich pluszowe misie odwiedzą przedszkole, aby wspólnie bawić się i uczyć. Najlepsze życzenia Miśkom składają przedszkolaki!

Mój kraj jest naj

12. listopada, tuż po święcie upamiętniającym Odzyskanie
Niepodległości naszego kraju, w przedszkolu gościliśmy Panią Agnieszkę
Kopacz z audycją "Mój kraj jest naj". Nasze dzieci podróżowały po
Polsce, zwiedziły Kraków, Warszawę oraz Poznań. Dużą atrakcją dla
naszych podopiecznych była możliwość wysłuchania na żywo trąbki,
dzięki której poznaliśmy hejnały Krakowa, Warszawy a także Poznania.
Dziękujemy za miłe, patriotyczne spotkanie.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy akcję
„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"
Każdego dnia dzieci z naszego przedszkola zabierają do domu Misia, aby mu poczytać! Razem z Misiem do domu dzieci zabierają Dzienniczek, w którym zapisujecie Państwo jaką bajkę, wiersz, opowiadanie wspólnie przeczyliście Misiowi. Jako dowód  dzieci rysują obrazek, ilustrację do przeczytanego utworu. Dzieci młodsze mogą po prostu obrysować rączkę. Kolejnym zadaniem akcji jest Wolontariat. Misiowy Wolontariat to moduł, w którym Mały Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Osób potrzebujących wokół nas jest wiele, należy to naszym dzieciom uświadamiać.
Nasze przedszkole organizuje ZBIÓRKĘ FANTÓW na licytacje dla NATANA
(https://www.siepomaga.pl/natan)
Więcej szczegółów w naszej placówce.

Teatr Gargulec

17. października dzieci w przedszkolu miały możliwość obejrzenia przedstawienie zatytułowanego "Jak pewna dama ruda pokonała fastfood-a" To zabawne i pouczające przestawienie bardzo podobało się naszym podopiecznym, co widać na zdjęciach poniżej!

Jesienny seans "Jak za dawnych lat"