Przedszkole Romanowo Dolne

Leśna Kraina

Zakończenie Roku Szkolnego w Przedszkolu w Romanowie Dolnym

Wycieczka do Poznania

10. czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Rozpoczęliśmy od własnoręcznego wykonania lizaka w Manufakturze Lizaków Karmelowe, następnie mieliśmy okazję zobaczyć wyjątkowe poznańskie koziołki. Kolejnym punktem  programu był obiad w restauracji McDonald's oraz zabawy na Placu zabaw Activ.
Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

Wycieczka do Jabłonowa

5. czerwca wybraliśmy się do Jabłonowa, aby zobaczyć szkółkę leśną Nadleśnictwa Sarbia. Umówieni byliśmy z Panią Marią Spychała, lecz ze względu na chwilową niedyspozycję zdrowotną Pani Marii,  po szkółce oprowadzał nas Pan leśniczy Leśnictwa Jabłonowo Arkadiusz Graś oraz podleśniczy Hubert Czekała.  Przed wyjazdem mieliśmy okazję zobaczyć też bezpieczną część pszczelej pasieki Pana Arkadiusza Grasia. Do przedszkola wróciliśmy ze słoikiem pysznego miodu. Bardzo dziękujemy!

Festyn Rodzinny 2019

Tegoroczny Festyn Rodzinny był wyjątkowy ze względu na obecność wyjątkowych osób. Oto, aby nasze przedszkolaki w tym dniu dobrze się bawiły zadbali harcerze z 12. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Nomada" oraz 27 Drużyny Harcerskiej Bellatrix  z Romanowa Dolnego. Harcerze stanęli na wysokości zadania i przygotowali super zabawy, zadania, aby nikt się nie nudził. Bardzo dziękujemy harcerzom i liczymy na dalszą współpracę!

Wycieczka do Straży Pożarnej

24. maja wybraliśmy się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. Rozpoczęliśmy od wizyty w dyspozytorni, gdzie odbierane są bardzo ważne telefony, informujące o wypadku, czy pożarze. Mieliśmy okazję obejrzeć także okoliczne lasy na monitoringu. Następnie zaprezentowany dzieciom został ubiór strażaka wyjeżdżającego na akcję. Dzięki  kamerze termowizyjnej odnaleźliśmy "poszkodowanego" w zupełnej ciemności. Pogoda tego dnia była niezwykle łaskawa i oglądanie wozu strażackiego mogło odbyć się na dworze. Dzieci wspólnie lały wodę, która w połączeniu z promieniami słońca  utworzyła tęczę. Panowie strażacy mieli dla dzieci dużo cierpliwości, za co serdecznie dziękujemy!

Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia był spacer na Plac Wolności, gdzie dzieci zjadły lody oraz przez chwilę bawiły się przy fontannach.