Przedszkole Romanowo Dolne

Leśna Kraina

Teatr Gargulec "Kosmiczna Przygoda"

Balik w przedszkolu

Balik jest wydarzeniem, na które z niecierpliwością czekają chyba wszystkie przedszkolaki. Tego dnia z dumą wchodzą do sali przedszkolnej prezentując rówieśnikom strój jak i dodatkowe gadżety. Aby mieć siły do wspólnej zabawy  rozpoczęliśmy zdrowym śniadankiem, następnie były wspólne gry, zabawy, konkurencje i oczywiście tańce! Po wspólnych wesołych szaleństwach była chwila odpoczynku i przekąska w postaci pączka.

"Bardzo was doceniam i bardzo szanuję,

A dzisiaj po prostu bardzo dziękuję.

Z wami nie jest straszny świat,

Babciu i dziadku żyjcie nam sto lat!"

Bardzo dziękujemy Drodzy Dziadkowie za Waszą obecność i wspólnie spędzony czas!

Mikołajki w Romanowie Dolnym

12. grudnia na sali w Romanowie Dolnym odbyło się kolejne już spotkanie ze Świętym  Mikołajem. W tym  roku życzliwe Elfy wyjaśniały jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w różnych krajach. Wszystkie dzieci (z klas I-III oraz Przedszkolaki z Walkowic, Romanowa Górnego oraz Nasi podopieczni) wspólnie tańczyły, bawiły się w rytmach świątecznych utworów. Następnie braliśmy udział w przedstawieniu pt."Broda Świętego Mikołaja" zaprezentowanym przez "Muzolaki". Każdy uczestnik opuszczał salę z uśmiechem na twarzy dzierżąc w dłoni upominek od Świętego, który oczywiście zaszczycił nas swoja obecnością!
Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!

Mikołajki

5. grudnia, tuż przed Mikołajkami, wzięliśmy udział w spotkaniu „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” zorganizowanym w Zespole Szkół im Józefa Nojego w Czarnkowie. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Kot w butach” a następnie zaprezentowały taniec lub piosenkę. Po słodkim poczęstunku dzieci brały udział we wspólnych zabawach tanecznych oraz wykonywały różne mikołajkowe prace. Pod koniec spotkania wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami. Bardzo dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę oraz świetne wspólne zabawy.