Przedszkole Romanowo Dolne

Leśna Kraina

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka to bardzo ważne święto w każdym przedszkolu. Także nasze dzieci w tym szczególnym dniu świętowały. Pierwszym punktem programu była audycja online z Kicią Kocią, która wraz z Panią prowadzącą przypomniała o zasadach ruchu drogowego oraz  bezpieczeństwie.  Zadaniem dzieci były wspólne zabawy, tańce. Dzielnie wykonywały polecenia. Następnie dzieci malowały po folii, a także przekąsiły co nieco  podczas poczęstunku. Było także szaleństwo z  balonami  oraz tańce na gazetach! Jedyny mankament tego dnia to to, iż nie wszystkie przedszkolaki były obecne.. Kochani, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zakończenie Roku Szkolnego

Pożegnanie absolwentów naszego przedszkola zawsze jest momentem wzruszającym. Nasze starszaki przez wszystkie lata dotychczasowej edukacji nabywały umiejętności, dojrzewały, aby podjąć kolejne wyzwanie, jakim jest rozpoczęcie edukacji w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej. Mamy nadzieję, że przed Basią, Zosią, Adamem, Patrykiem, Mateuszem i Alanem rozpoczyna się kolejna przygoda, która sprawi im wiele radości i satysfakcji!  Z całego serca życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

Konkursy w naszym przedszkolu

Pod koniec roku szkolnego postanowiliśmy zachęcić dzieci do uczestnictwa w dwóch konkursach. Pierwszy z nich był to konkurs plastyczny pt. "Majowa łąka". Dzieci przy pomocy różnego rodzaju kredek stworzyły obrazki prezentujące piękne wiosenne łąki, które następnie były oceniane przez Jury w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci młodszych (3,4-latków) oraz dzieci starszych (5,6-latków). Dzieci nagrodzone i wyróżnione upominki otrzymały w ostatnich dniach roku szkolnego. Drugi konkurs wymagał od dzieci nie lada odwagi, gdyż chętne dzieci recytowały wiersze przed publicznością i Jury w ramach Konkursu Recytatorskiego "Cztery pory roku w wierszu. Lato." Piękne występy dzieci potwierdziły, iż nasze przedszkolaki mają dużo odwagi! Gratulujemy wszystkim dzieciom, które zechciały wystąpić!

"Wszystkie dzieci nasze są
Borys, Wojtek, Marysia, Tom
Niech małe sny spełnią się dziś
Wyśpiewaj marzenia, a świat
Będzie nasz!"

Dzień Dziecka tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej często były łamane.

Dzień Strażaka

4 maja to święto wszystkich strażaków. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. Nasze przedszkolaki także pogłębiały swoją wiedzę o pracy strażaka. Fotorelacja poniżej.