Przedszkole Romanowo Dolne

Leśna Kraina

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od
wspólnych tańców i zabaw związanych z tematyką pór roku. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Pomimo tradycji dzieci zdecydowały się, żeby naszej Marzanny nie niszczyć. Myślę, że jednak coś poszło nie tak, bo zima co jakiś czas daje o sobie znać.. a Wiosny nadal nie widać! Wiosno.. Czekamy na Ciebie!

Święto kotków

16 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Każdy zgodnie z instrukcją rysował swojego kota.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek - tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu!
Były także różne pączkowe i faworkowe zadania  dla przedszkolaków, które okazały się bardzo łatwe!

Dzień Pizzy

W lutym przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy, więc przedszkolaki postanowiły go uczcić, samodzielnie piekąc prawdziwą, włoską pizzę.   Mieszały produkty, zagniatały, wyrabiały ciasto drożdżowe po czym zostawiły je do wyrośnięcia. W tym czasie poznały historię pizzy i kraju, z którego się wywodzi. Gdy ciasto wyrosło, podzielono je na kilka części i rozkładano na blaszki. Nasza Pizza smakowała wyśmienicie!

Dzień LEGO

28.01.2021 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lego. Z tej okazji dzieci z  naszego Przedszkola brały udział w zajęciach tematycznych związanych z tym świętem. Dzieci budowały z klocków, wykonywały ćwiczenia usprawniające  rączkę, układały sekwencje, a przede wszystkim świetnie się przy tym bawiły!