Przedszkole Romanowo Dolne

Leśna Kraina

"Bardzo was doceniam i bardzo szanuję,

A dzisiaj po prostu bardzo dziękuję.

Z wami nie jest straszny świat,

Babciu i dziadku żyjcie nam sto lat!"

Bardzo dziękujemy Drodzy Dziadkowie za Waszą obecność i wspólnie spędzony czas!

Mikołajki w Romanowie Dolnym

12. grudnia na sali w Romanowie Dolnym odbyło się kolejne już spotkanie ze Świętym  Mikołajem. W tym  roku życzliwe Elfy wyjaśniały jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w różnych krajach. Wszystkie dzieci (z klas I-III oraz Przedszkolaki z Walkowic, Romanowa Górnego oraz Nasi podopieczni) wspólnie tańczyły, bawiły się w rytmach świątecznych utworów. Następnie braliśmy udział w przedstawieniu pt."Broda Świętego Mikołaja" zaprezentowanym przez "Muzolaki". Każdy uczestnik opuszczał salę z uśmiechem na twarzy dzierżąc w dłoni upominek od Świętego, który oczywiście zaszczycił nas swoja obecnością!
Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych!

Mikołajki

5. grudnia, tuż przed Mikołajkami, wzięliśmy udział w spotkaniu „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” zorganizowanym w Zespole Szkół im Józefa Nojego w Czarnkowie. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Kot w butach” a następnie zaprezentowały taniec lub piosenkę. Po słodkim poczęstunku dzieci brały udział we wspólnych zabawach tanecznych oraz wykonywały różne mikołajkowe prace. Pod koniec spotkania wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami. Bardzo dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę oraz świetne wspólne zabawy.

Święto Pluszowego Misia

25.listopada jest wyjątkowym dniem dla każdego przedszkolaka. Dzieci z niecierpliwością czekają na dzień, gdy ich pluszowe misie odwiedzą przedszkole, aby wspólnie bawić się i uczyć. Najlepsze życzenia Miśkom składają przedszkolaki!

Mój kraj jest naj

12. listopada, tuż po święcie upamiętniającym Odzyskanie
Niepodległości naszego kraju, w przedszkolu gościliśmy Panią Agnieszkę
Kopacz z audycją "Mój kraj jest naj". Nasze dzieci podróżowały po
Polsce, zwiedziły Kraków, Warszawę oraz Poznań. Dużą atrakcją dla
naszych podopiecznych była możliwość wysłuchania na żywo trąbki,
dzięki której poznaliśmy hejnały Krakowa, Warszawy a także Poznania.
Dziękujemy za miłe, patriotyczne spotkanie.